Hakkında

kard_1“KardelenSevdası” lise defterlerinin arka sayfasıyla başladı yayın hayatına. Bir kaç karalama şiir, karalama yazılar derken; 2002 yılında amatör bir site olarak; ücretsiz uzantılarla yayınını internete taşıdı. O günden bu güne varolmaya devam etti. Kasım 2014’te başlayan yenileme çalışmarıyla bir dönüşüm yaşıyor.

Lisede okurken konulan “KardelenSevdası” ismi beni hep düşündürdü. Neden bu isim diye? Aradan yıllar geçmesine rağmen hala kesin bir cevap bulamadım. Sanırım insan fıtratı gereği hep zoru seviyor. Hep zor sevdalar, imkansızlıklar peşinde. Aynı kardelen gibi. Baharda, rahat rahat açmak varken. En soğuk; en zor kış günlerini seçmiştir açmak için.

Yıllardır olduğu gibi, hiç bir kar amacı gütmeden yapılmıştır bu site. Sitede kullanılanlar -eğer alıntıysa- bölümlerinde kaynakları belirtilecektir. Emeğe saygı ilkesi hep korunacaktır.

Siz de KardelenSevdalıyım diyorsanız. Yazdıklarınızla “KardelenSevdasına” katılabilirsiniz. İletişim bölümünden bana ulaşabilirsiniz.

İsmin cismin çok önemi yok, önemli olan hisler, duygular olduğundan mütevellid sadece baş harflerimi veya rumuzum olan “KardelenSevdası”nı kullanacağım.

Bu arada sitemiz hiç bir siyasi görüş veya fikri savunmamaktadır. Duygunun, edebiyatın, şiirin sağı-solu olmaz bizim için. Önemli olan duygulardır-insanlıktır-hissedilendir.

Bir hata ettiysem şimdiden affola. Vesselam…

R.E – KardelenSevdası